Aktuality a oznámení

Valná hromada

Dne 13. srpna 2018 v 15:00 se uskuteční valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s., a to v sídle společnosti na adrese Nad Porubkou 2278/31a, 708 00 Ostrava-Poruba.

Číst dále

CED oznámil výsledky prodeje části svého podílu v Kofole

Představenstvo společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. ("Společnost") tímto oznamuje, že dnes obdržela od svého akcionáře CED GROUP S.à r.l. ("CED") oznámení o ukončení transakce zahrnující prodej balíku akcií Společnosti prostřednictvím zrychleného úpisu akcií ("Transakce").

Číst dále

CED požádal Kofolu o podání žádosti o pozastavení obchodování s akciemi Kofoly na BCPP

Představenstvo společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. (dále jen „Společnost“) tímto oznamuje, že ho dnes akcionář Společnosti, CED GROUP S.à r.l. (dále jen „CED“), informoval o oznámení o potenciálním navýšení objemu nabízených akcií v aktuálně probíhajícím prodeji akcií Společnosti (dále jen „Transakce“) a požadavku na podání žádosti o pozastavení obchodování s akciemi Společnosti na Burze cenných papírů Praha až do výsledků zveřejnění Transakce.

Číst dále

CED GROUP S. á r.l. zahájil prodej svého podílu ve společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s.

Představenstvo společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. tímto oznamuje, že ho dnes akcionář Společnosti, CED GROUP S.á r.l. („CED“), informoval o oznámení o zahájení transakce společnosti CED, která se týká prodeje části akcií ve Společnosti metodou zrychleného úpisu akcií (accelerated bookbuilding), („ABB“).

Číst dále

Výsledky hlasování a zápis z jednání valné hromady

Dne 18. května 2018 se uskutečnila valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. Výsledky hlasování a zápis z jednání jsou zveřejněny v sekci „Valná hromada“.

Číst dále

Dividenda schválena valnou hromadou

Valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. konaná 18.5.2018 schválila výplatu dividendy ve výši 16,20 Kč na jednu akcii před zdaněním.

Číst dále

Skupina Kofola v prvním kvartálu zvýšila tržby o 6,7 %, EBITDA stoupla o 23,2 %.

Tržby skupiny Kofola v prvním čtvrtletí bez započtení polského segmentu stouply o 10,9 % (se započtením Polska o 6,7 %). Hodnota ukazatele EBITDA vzrostla o 23,2 %.

„Výsledky za první kvartál potvrdily růstovou tendenci z posledního kvartálu roku 2017 a vnímáme je velmi pozitivně. Domnívám se, že dávají při současném stabilně teplém počasí důvod k optimistickému výhledu,“ říká Daniel Buryš, finanční ředitel skupiny Kofola, a pokračuje: „Tradičně jsme rostli v ČeskoSlovensku i v Adriatickém regionu.“

Číst dále

Dividenda za rok 2017 – protinávrh kvalifikovaného akcionáře

Dne 14. května 2018 byla představenstvu společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s.  („Společnost“) doručena žádost kvalifikovaného akcionáře Společnosti, společnosti AETOS a.s., o zařazení záležitosti na pořad valné hromady Společnosti svolané na 18.5.2018. 

Číst dále

Kofola zve na telekonferenci k výsledkům 3M18

Kofola ČeskoSlovensko zve na telekonferenci k výsledkům za 3M18.

Telekonference se bude konat v úterý 15. května od 15:00 SEČ.

Číst dále

Aktualizace Kalendáře informačních povinností v roce 2018

Kofola ČeskoSlovensko a.s. zveřejňuje aktualizovaný Kalendář informačních povinností v roce 2018.

Konsolidovaná a nekonsolidovaná mezitímní zpráva za 1Q18 bude publikována 15. května 2018, přičemž původní termín publikace byl 17. května 2018. Ostatní termíny zůstávají beze změny.

Číst dále

CED GROUP S. á r.l. hodlá v krátkodobém horizontu prodat celý svůj podíl ve společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s.

CED Group s.á r.l, dceřiná společnost firmy PEF VI spravovaná společností Enterprise Investors (dále jen "skupina CED"), má v úmyslu v blízké budoucnosti prodat celý svůj podíl ve společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. ("Kofola") ve výši 4 673 445 akcií, což odpovídá 20,96 % základního kapitálu společnosti Kofola.

Číst dále

Valná hromada

Dne 18. května 2018 v 13:00 se uskuteční valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s., a to v sídle společnosti na adrese Nad Porubkou 2278/31a, 708 00 Ostrava-Poruba.

Číst dále

Dividenda za rok 2017

Představenstvo Kofola ČeskoSlovensko a.s. (“Společnost”) rozhodlo, že doporučí valné hromadě Společnosti, která se bude konat dne 18. května 2018, aby část zisku vykázaného v řádné účetní závěrce Společnosti k 31.12.2017, rozhodla vyplatit jako podíl na zisku mezi akcionáře Společnosti, ve výši 300.982.500 Kč.

Číst dále

Kofola v 12M2017: Kofola v Česku, na Slovensku i v Adriatickém regionu rostla. Pokračuje v investicích do zdravého životního stylu.

Tržby Kofoly v minulém roce stagnovaly. Základní ekonomický ukazatel EBITDA dosáhl výše 950 mil. Kč, poklesl tedy o 10,7 %. Firma si vedla dobře na československém trhu, opět silně rostla v Adriatickém regionu. Přes avizovaný pokles v Polsku se firmě daří stavět nové pilíře. Skupina Kofola potvrzuje jednoznačné směřování ke zdravým přírodním potravinám a jejich podíl na celkových tržbách skokově roste.

Číst dále

Akvizice společnosti LEROS, s.r.o.

Kofola ČeskoSlovensko a.s. uzavřela 13. března 2018 smlouvu o koupi 100% obchodního podílu ve společnosti LEROS, s.r.o. Společnost je výrobcem vysoce kvalitních produktů z léčivých rostlin a přírodních čajů.

Číst dále

Kofola ČeskoSlovensko zve na telekonferenci k výsledkům 12M17

Telekonference se bude konat v pondělí 26. března od 9:30 SEČ.

Číst dále

Výsledky hlasování a zápis z jednání valné hromady

Dne 6. února 2018 se uskutečnila valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. Výsledky hlasování a zápis z jednání jsou zveřejněny v sekci „Valná hromada“.

Číst dále

Valná hromada

Dne 6. února 2018 v 10:00 se uskuteční valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s., a to v sídle společnosti na adrese Nad Porubkou 2278/31a, 708 00 Ostrava-Poruba.

Číst dále

Změna ve složení dozorčí rady v Kofole Československo

Kofola ČeskoSlovensko a.s. oznámila v aktuální zprávě 1/2018, že pan Jacek Woźniak, člen dozorčí rady, předložil oznámení o odstoupení z funkce. Jeho funkce zanikla ke dni 21. ledna 2018. 

Číst dále

Kalendář informačních povinností v roce 2018

Kofola ČeskoSlovensko a.s. zveřejňuje Kalendář informačních povinností v roce 2018. 

Číst dále