Skupina Kofola

Kofola ČeskoSlovensko je součástí skupiny Kofola, jednoho z předních výrobců a distributorů nealkoholických nápojů ve střední a východní Evropě. Kromě tradičního československého trhu, kde je lídrem, působí v Polsku a ve Slovinsku, v menší míře i v Rakousku a v Rusku. Skupina vyrábí nápoje s péčí a láskou v osmi závodech a mezi její hlavní značky patří Kofola, Hoop Cola, Jupí, Jupík, Rajec, Radenska, Semtex a Vinea. Na vybraných trzích skupina distribuuje např. výrobky Rauch, Evian a Badoit, v licenci vyrábí i nápoje RC Cola a Orangina.

Vývoj akcií

Aktuálně

Informace z valné hromady

Dne 23. května 2016 se v usnášeníschopném složení sešla řádná valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. a schválila všechny body pořadu schůze.

Číst dále

Kofola S.A. VAR/2018, ISIN CZ0000000351: výsledek schůze držitelů dluhopisů

Na základě výsledku schůze držitelů dluhopisů bude Kofola S.A. pokračovat s realizací Přeshraniční fúze.

Číst dále

Výsledky skupiny Kofola za 3M16

Skupina Kofola utržila v prvním čtvrtletí 1 466 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst o 17 %. Za vyššími tržbami stojí především nováčci v portfoliu, značka Radenska a Rauch. Managementu udělala radost také značka energetických nápojů Semtex. Ta prošla nedávno rebrandingem, který se ukazuje jako úspěšná volba s nárůstem tržeb o desítky procent. EBITDA také mírně narostla.

Číst dále