Skupina Kofola

Kofola ČeskoSlovensko je součástí skupiny Kofola, jednoho z předních výrobců a distributorů nealkoholických nápojů ve střední a východní Evropě. Kromě tradičního československého trhu, kde je lídrem, působí v Polsku a ve Slovinsku, v menší míře i v Rakousku a v Rusku. Skupina vyrábí nápoje s péčí a láskou v osmi závodech a mezi její hlavní značky patří Kofola, Hoop Cola, Jupí, Jupík, Rajec, Radenska, Semtex a Vinea. Na vybraných trzích skupina distribuuje např. výrobky Rauch, Evian a Badoit, v licenci vyrábí i nápoje RC Cola a Orangina.

Vývoj akcií

Aktuálně

Výsledky skupiny Kofola za 9M16

Přestože letošní léto nepřálo prodejům nealkoholických nápojů tak jako to loňské, dokázala skupina Kofola navýšit prodeje v Česku, na Slovensku a ve Slovinsku o 9,4 %. Na polském trhu, který nyní pro Kofolu představuje velkou výzvu, je firma nejaktivnější za poslední roky a chystá velkou ofenzívu. Právě situace v Polsku ovlivnila hospodářský výsledek skupiny, celkové tržby klesly o 2,4 % a ukazatel EBITDA o 13,9 %.

Číst dále

Dividenda za rok 2016

Představenstvo Kofola ČeskoSlovensko a.s. dne 7. listopadu 2016 rozhodlo, že část zisku za účetní období od 1.1.2016 do 30.9.2016 ve výši 156 065 000 Kč použije jako zálohu na výplatu podílu na zisku za rok 2016 akcionářům.

Číst dále

Dluhopisy Kofola VAR/2018, ISIN CZ0000000351 – úroková sazba platná pro 4. výnosové období

Kofola ČeskoSlovensko a.s.,  jednající jako právní nástupce KOFOLA S.A., jako emitenta dluhopisů,  oznamuje úrokové sazby platné pro čtvrté výnosové období.

Číst dále