Skupina Kofola

Kofola ČeskoSlovensko je součástí skupiny Kofola, jednoho z předních výrobců a distributorů nealkoholických nápojů ve střední a východní Evropě. Kromě tradičního československého trhu, kde je lídrem, působí v Polsku a ve Slovinsku, v menší míře i v Rakousku a v Rusku. Skupina vyrábí nápoje s péčí a láskou v osmi závodech a mezi její hlavní značky patří Kofola, Hoop Cola, Jupí, Jupík, Rajec, Radenska, Semtex a Vinea. Na vybraných trzích skupina distribuuje např. výrobky Rauch, Evian a Badoit, v licenci vyrábí i nápoje RC Cola a Orangina.

Vývoj akcií

Aktuálně

Dluhopisy Kofola VAR/2018: výplata třetího ročního úrokového výnosu

Kofola ČeskoSlovensko a.s., jednající jako právní nástupce, který  1. srpna  2016 zápisem přeshraniční fúze u Krajského soudu v Ostravě, převzal veškerá práva a povinnosti, majetek a závazky zanikající společnosti KOFOLA S.A. jako emitenta dluhopisů Kofola S. A. VAR/2018, ISIN CZ0000000351, oznamuje zahájení výplaty úrokového výnosu třetího ročního  úrokového období od 4. října 2015 (včetně) do 4. října 2016 (nezahrnuto), dne 4. října 2016.

Číst dále

Výsledky skupiny Kofola za 1H16

Značky Radenska, Rauch, Kofola, Rajec, stejně jako Semtex, Vinea nebo UGO u spotřebitelů zabodovaly, a skupina Kofola si tak mohla v minulém pololetí připsat tržby vyšší meziročně o 3,3 %. Firma utržila 3,504 miliardy Kč, dařilo se jí tradičně v Česku, na Slovensku i ve Slovinsku. Polský trh zůstává nadále výzvou, na kterou Kofola nyní reaguje zásadními opatřeními, které by měly přinést do budoucna stabilní růst.

Číst dále

Zápis přeshraniční fúze

Dne 1.8.2016 byl dokončen proces přeshraniční fúze společností Kofola ČeskoSlovensko a.s.,   Kofola CS  a.s., PINELLI spol. s r.o., Kofola S.A. a Kofola, holdinška družba d.o.o. 

Číst dále